II Wirtualne Dni Otwarte ze Zrównoważonym Rozwojem w Werner Kenkel!

II Wirtualne Dni Otwarte ze Zrównoważonym Rozwojem w Werner Kenkel!

Mieliśmy ogromną przyjemność zgromadzić szerokie grono ekspertów i entuzjastów zrównoważonego rozwoju, by poruszyć kluczowe kwestie związane ze zrównoważonym biznesem. Piotr Jeske, Dyrektor ds. Zrównoważonego Rozwoju w Werner Kenkel, rozpoczął spotkanie, przedstawiając dotychczasowe działania naszej firmy w zakresie ESG.

Panel „Biznes dla klimatu” z udziałem Marcina Popkiewicza, fizyka, analityka megatrendów i popularyzatora nauki, pokazał nam, dlaczego zmiany klimatyczne muszą stać w centrum debaty biznesowej. Dyskutowano o konieczności adaptacji strategii biznesowych do zmieniających się warunków klimatycznych oraz o roli firm w walce ze zmianami klimatu.

Anna Bielak-Dworska z Instytutu Biznesu Rodzinnego przeprowadziła rozmowę z Joanną Wis-Bielewicz na temat zrównoważonej transformacji. Omówiono, co oznacza ten termin dla biznesu oraz jakie korzyści przynosi wdrożenie zrównoważonych praktyk. Marta Krawczyk z SGS Polska przedstawiła korzyści płynące z wykorzystania opakowań papierowych i tekturowych w zamkniętym obiegu gospodarczym, co przyczynia się do zmniejszenia odpadów i ochrony zasobów naturalnych.

Pierwszą część tego dnia zakończyło podsumowanie i prezentacja Joanny Maraszek z Plan Be Eco na temat technologii wspierających zrównoważoną transformację. Eksperci: Filip Piotrowski (UNEP GRIDW), Piotr Ślusarz (Stena Recycling), Oliwa Tran (Grupa Żywiec), Marcin Łaba (Metsä Board) oraz Piotr Jeske (Werner Kenkel), w dyskusji moderowanej przez prof. Ewę Więcek-Jankę z Politechniki Poznańskiej, omówili wpływy, szanse i ryzyka branży opakowań w kontekście ochrony środowiska. Przedstawiono także nowe technologie wspierające Zielony Ład, a Katarzyna Lenart z NCBR zaprezentowała nowoczesne rozwiązania technologiczne sprzyjające zrównoważonej transformacji. Emilia Ślimko i Maciej Antkowiak z Osady Earth. Stowarzyszenie Osada Możliwości zainspirowali uczestników regeneratywnymi praktykami dla biznesu.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w II Wirtualnych Dniach Otwartych ze Zrównoważonym Rozwojem w Werner Kenkel!

 

 


Jedną z naszych wartości jest ODPOWIEDZIALNOŚĆ:

To postawa wobec współpracowników, społeczności i środowiska, w którym żyjemy oraz pracujemy. Mamy poczucie obowiązku, jesteśmy rzetelni, solidnie podchodzimy do wszystkich swoich działań oraz efektów naszej pracy.