LUFA W MIEŚCIE!

LUFA W MIEŚCIE!

Po raz trzeci odbywała się w Lesznie LUFA czyli Leszczyński Uliczny Festiwal Artystyczny. Przez cztery dni na terenie leszczyńskiej Starówki odbywały się imprezy muzyczne, taneczne, warsztaty dla najmłodszych oraz inne performance takie, jak występ ulicznego teatru oraz pokazy iluzjonistyczne.

Założeniem wydarzenia jest ożywienie centrum miasta i zaproponowanie mieszkańcom niebanalnych atrakcji z obszaru szeroko rozumianej kultury. Sami organizatorzy o początkach Festiwalu mówią tak:

„Przypadkowe spotkanie grupy, nieznających się wcześniej ludzi. Energia, dziwne, rzadko zdarzające się porozumienie i poczucie, że przecież musimy się jeszcze spotkać. Spotkaliśmy się następnego dnia i następnego i następnego34 dni.Tyle wystarczyło, żebyśmy stworzyli pierwszą LUFĘ. Uliczne wydarzenie, rozsiane w ulicach, gaskach*, dziedzińcach. Muzyka, performence sztuka tuż obok, na wyciągnięcie ręki. Sztuka, która nie onieśmiela, a
zaprasza. Traktuje na równi wszystkich.”

Nasza firma stara się aktywnie uczestniczyć i wspomagać ciekawe inicjatywy odbywające się w najbliższej okolicy. Z Festiwalem jesteśmy od samego początku jednak w tym roku wyjątkowo mocno zaangażowaliśmy się w to żeby cała impreza wypadła wyjątkowo. Nasi pracownicy przygotowali łącznie kilkadziesiąt tekturowych wielkogabarytowych elementów na potrzeby „lufowych” warsztatów dla najmłodszych. Możecie to zobaczyć na załączonych obok zdjęciach. Atrakcji było mnóstwo, żeby wymienić tylko kilka z nich: Koncert na ścianie leszczyńskiego Ratusza, występy zespołów Pokahontaz, Zachody, Córy czy Marcina Jankuszkiewicza a także warsztaty dla dzieci, które przez trzy dni odbywały się pod hasłem

WOLNOŚĆ TWORZENIA Z WERNER KENKEL.

A propos wolności… w różnych częściach miasta można było zauważyć tekturowe ogromne litery układające się właśnie w napisy WOLNOŚĆ oraz LUFA – to już stały atrybut tego festiwalu przygotowywany przez naszych Pracowników i „firmowy znak” Grupy Werner Kenkel!