Dziki Zachód w Leszczyńskiej Bibliotece

Dziki Zachód w Leszczyńskiej Bibliotece

W sobotę, 30 października, Wypożyczalnię dla dzieci Leszczyńskiej Galerii Książki opanowali kowboje, koniokradzi, szeryfowie i Indianie. W nowej scenografii – prosto z dzikiego zachodu – czytano najmłodszym w ramach „Werner Kenkel i Przyjaciele Czytają Dzieciom’’.

Kilka dni temu wypożyczalnia książek dla dzieci przeszła metamorfozę. Nasi najmłodsi czytelnicy przenieśli się do świata kowbojów, Indian, dzikich koni i dyliżansów. Z pirackiej wyspy czytelnia zmieniła się w Salon Książki na Dzikim Zachodzie, a to wszystko za sprawą naszych kolegów z Działu Rozwoju Produktów, którzy przygotowali nową tekturową scenerię.  W ramach podziękowania za tę magię Biblioteka zaprosiła pracowników firmy Werner Kenkel oraz, zgodnie z tematyką, lokalnych szeryfów z Komendy Miejskiej Policji w Lesznie na wspólne czytanie dzieciom. Czytano więc ,,Bolka i Lolka na dzikim zachodzie’’, „Magiczny domek na drzewie 10. Na Dzikim Zachodzie” i „Zagubieni w Czasie. Przygody Balbuenów na Dzikim Zachodzie”.

Na warsztatach plastycznych pełnych kleju, piór i koralików dzieci wykonały własne indiańskie pióropusze, które z dumą nosiły przez resztę imprezy. Policjanci – współcześni szeryfowie – też przygotowali niespodzianki. Pierwszą był pokaz z udziałem policyjnego psa tropiącego, który zadziwił nas tym jak szybko potrafi znaleźć właściwy trop. Dzieci były zachwycone jego zdolnościami, a już na pewno wszystkie chciały go pogłaskać. Do dyspozycji dla maluchów był również samochód policyjny do którego mogły wsiąść i włączyć syrenę. Kto z nas nigdy nie chciał tego zrobić? Niemałym zainteresowaniem cieszył się też pokaz technik kryminalistyki. Dzieci dowiedziały się jak pracują funkcjonariusze na miejscu zbrodni, jak szuka się odcisków palców, czy jak zabezpieczyć ślady butów.

Zachęcamy do obejrzenia filmu:

 

 

Jedną z naszych wartości jest RODZINNOŚĆ, co oznacza, że:

Pracujemy razem jako osoby i zespoły, dzieląc się naszą wiedzą i doświadczeniem. Dzięki wzajemnemu wsparciu, życzliwości oraz zaufaniu przyczyniamy się do osiągnięcia wspólnych celów.