KOLEJNE NAGRODY DLA NASZYCH PROJEKTÓW

KOLEJNE NAGRODY DLA NASZYCH PROJEKTÓW

W październiku odbyła się odkładana od marca, z powodu pandemii,  Gala Finałowa Konkursu Art of Packaging.
To najbardziej prestiżowe wydarzenie opakowaniowe w naszej branży, które zachęca do wykazania się kreatywnością i tworzenia nietuzinkowych projektów w ramach zdrowej rywalizacji. Firma Werner Kenkel zgłosiła dwa swoje projekty do tegorocznego konkursu. Jest nam niezmiernie miło poinformować, że oba projekty zdobyły nagrody.

Pierwsza ze zwycięskich konstrukcji to ECLECTEA – tekturowy ekspozytor na saszetki herbaty z wysuwanymi szufladami ułatwiającymi dostęp do produktów. Projekt zwyciężył w kategorii POS (opakowanie ekspozycyjne bądź display promujące produkty w miejscu sprzedaży)

Nawiązanie kształtu ekspozytora do klasycznego mebla, sprawia, że  świetnie komponuje się z otoczeniem i stanowi element wystroju miejsca dystrybucji. Jednocześnie dzięki motywom graficznym, wprowadzono nutę świeżości. Rozwiązanie jest również funkcjonalne i ergonomicznie, m.in. dzięki szufladom na produkty. Cała koncepcja budzi pozytywne, ciepłe skojarzenia, co ma znaczenie przy wyborze smaku herbaty. Klient może sam wybierać w produktach, niejako szukając  w szufladzie, próbując upolować ten wyjątkowy produkt. ECLECTEA zdecydowanie odróżnia się na tle powszechnych ekspozytorów sklepowych jako eklektyczny stojak tekturowy. Zastosowana konstrukcja umożliwia zmniejszenie gabarytów transportowych do postaci sześcianu.

Drugi projekt nosi nazwę SMAKI ŚWIATA, czyli tekturowa skrzynia i saszetki na przyprawy. Projekt wygrał kategorię „Z szuflady” – kategorię dla profesjonalistów zgłaszających pomysły, które nie ujrzały wcześniej „światła dziennego”. SMAKI ŚWIATA – to skrzynia skarbów każdego kucharza, która zabierze Cię w podróż do świata smaków. Od przypraw naszych przodków po przez łagodne zioła prowansalskie i barwne smaki orientu, aż do ostrych przypraw Nowego Świata.

Opakowanie swoim wyglądem nawiązuje do skrzyń botaników sprzed wieków, którzy podczas swych podróży po nowych kontynentach kolekcjonowali odkrywane rośliny. Ich lecznicze i użytkowe zastosowanie w kuchni, było niezwykle pożądane i cenione na ówczesnym, starym kontynencie. Na opakowaniu widzimy mapę podróżnika oraz szkice roślin odkrytych podczas eksploracji. Grafika z teksturą egzotycznego drewna rodem z dżungli amazońskiej nadaje opakowaniu charakter skrzyni. Wewnątrz niej znajdują się sakiewki z liści bananowca. Skrywają one kolekcje przypraw z eksploracji danego obszaru planety. Dla lepszej orientacji posiadają one obrysy kontynentów i spis kolekcji przypraw z danego regionu świata. Motyw liści bananowca jest idealnym opakowaniem dla przypraw, ponieważ w kuchni azjatyckiej naturalnym naczyniem i opakowaniem dla spożywania i przechowywania potraw są właśnie liście bananowca. Dla spotęgowania doznań sensorycznych opakowania te posiadają wytłaczane nerwy jak w naturalnym liściu.

Ogromną zaletą prezentowanego opakowania jest jego funkcjonalność. Skompletowanie i uporządkowanie przypraw pod względem regionów świata ułatwi gotowanie każdemu użytkownikowi kuchni. Dodatkowo poręczne sakiewki posiadają elastyczne i praktyczne przegrody, do których są wkładane saszetki z przyprawami. Wyciąganie pojedynczych sakiewek z skrzyni usprawniają uchwyty znajdujące się w górnej części opakowań. Uchwyty te posiadają otwory do zawieszania. Dzięki czemu saszetki mogą być eksponowane i sprzedawane pojedynczo w sklepach jako edycje limitowane lub zawieszane jako praktyczne wyposażenie i ozdoba naszej kuchni.

 

To kolejny sukces myśli naszych Konstruktorów. Kreacje opakowaniowe Werner Kenkel były już wielokrotnie doceniane w tym konkursie w latach ubiegłych.
Wszystkim zaangażowanym w realizację tych projektów gratulujemy kolejnego sukcesu!