Odpowiedzialność społeczna

Odpowiedzialność społeczna

Czym jest dla nas odpowiedzialność społeczna?

Zaangażowanie społeczne jest dowodem naszego długoterminowego, odpowiedzialnego myślenia, a jednocześnie elementem budującym wizerunek Grupy Werner Kenkel. Jesteśmy dla społeczności lokalnej, z której wyrastamy i którą tworzymy.

Stajemy się w ten sposób firmą zapewniającą stabilizację, bezpieczeństwo socjalne oraz dającą poczucie dumy, nie tylko naszym pracownikom, ale również ich rodzinom i szerzej całemu regionowi, w którym działamy.

Mamy dużo konkretnych przykładów realizacji tej idei. W dbałości o lokalne społeczeństwa wychodzimy z założenia, że nawet najmniejszy gest może uczynić wielką zmianę w życiu człowieka. Początek takiego myślenia dał Werner Kenkel – założyciel firmy.

W roku 2007 nasza firma wraz z Gminą Włoszakowice założyła Fundacje „Jesteśmy – więc pomagamy”. Jednym z jej celow jest wspieranie Środowiskowego Domu Samopomocy dla osób niepełnosprawnych im. Wernera Kenkel. Ponadto współpracujemy z rożnymi lokalnymi instytucjami społecznymi, samorządowymi, a także bierzemy udział w wielu projektach związanych bezpośrednio ze społeczną odpowiedzialnością biznesu.

Rozpoczynając działalność biznesową w Małopolsce, od samego początku wspieramy podobne inicjatywy, które są realizowane na terenie regionu bocheńskiego. Za przykład niech posłuży systematyczna współpraca z Fundacją Pomocy Osobom Niepełnosprawnym oraz dzieciom i młodzieży „Auxilium”.