Najlepsi z najlepszych Listy 2000

Najlepsi z najlepszych Listy 2000

Już po raz 22 ogólnopolski dziennik „Rzeczpospolita” opublikował Listę 2000.

Lista 2000 to zestawienie największych przedsiębiorstw działających w naszym kraju wybieranych pod względem wielkości przychodów ze sprzedaży. Daje ono szeroki i realny obraz polskiej gospodarki powstały na podstawie wyników finansowych firm. Jak czytamy w relacji z tego wydarzenia, w artykule podsumowującym galę wręczenia „…Lista 2000 jest zwierciadłem polskiego biznesu, przedstawiającym dużą liczbę firm obejmującą szereg branż…”.

Ideą opublikowanej po raz pierwszy w 2002 roku przez redakcję „Rzeczypospolitej” Listy Największych Polskich Przedsiębiorstw było pokazania w miarę pełnego zestawienia istotnych dla gospodarki firm, które stanowią ważną gałąź polskiej gospodarki i od których powodzenia, tworzonych przez nie miejsc pracy zależy byt wielu miast, miasteczek i rodzin.

W ramach zestawienia wybrane zostały największe firmy z wydzielonych 11 branż. Po raz pierwszy w tym zestawieniu przyznano także nagrody dla najbardziej wyróżniających się na „Liście” firm.

Miło nam poinformować, że firma Werner Kenkel została ogłoszona Najlepszą Firmą Rodzinną w Polsce!

Co do samego miejsca w zestawieniu to z roku na rok nasze obie Spółki pną się konsekwentnie w górę.

Werner Kenkel Sp. z o.o. w najnowszym zestawieniu zajęła 759 miejsce a Werner Kenkel Bochnia Sp z o.o. 1662 miejsce.

W 2023 r. w Polsce było aktywnych 2,36 mln przedsiębiorstw. Przy takim odniesieniu liczba 2000 to faktycznie… najlepsi z najlepszych.

„Firmę tworzą jej pracownicy. To właśnie na ich ręce płynęły największe podziękowania podczas Forum Restart w Warszawie, gdzie ogłoszona została tegoroczna Lista 2000.” – Anna Ogonowska-Rejer z dziennika Rzeczpospolita.


Jedną z naszych wartości jest RODZINNOŚĆ, co oznacza, że:

Pracujemy razem jako osoby i zespoły, dzieląc się naszą wiedzą i doświadczeniem. Dzięki wzajemnemu wsparciu, życzliwości oraz zaufaniu przyczyniamy się do osiągnięcia wspólnych celów.