Niedzielna TorTura

Niedzielna TorTura

W pierwsze niedzielne popołudnie na starcie biegu z przeszkodami MONO Energy V TorTura Leszno stanęło ok. 1200 uczestników z naszą odważną, trzydziestoosobową drużyną na czele. Uczestnicy mieli do przebiegnięcia 5 km trasę, na której pokonywali około 30 przeszkód. 

 

Wzorem roku ubiegłego firma Werner Kenkel została jednym z głównych partnerów tego wydarzenia, a w rywalizacji wzięła udział firmowa drużyna składająca się z 30 pracowników Grupy Werner Kenkel. Bieg podzielony jest na kategorie Open – dla tych, którzy pragną sprawdzić się w rywalizacji o najlepszy czas pokonania toru. Jest również seria ForFun czyli „dla frajdy”.
Nasza drużyna wystartowała właśnie w tej kategorii.

Podczas biegu oprócz dużego wysiłku było mnóstwo śmiechu, wspólnych żartów, wzajemnego czubienia się, oraz wspólnej pomocy w pokonywaniu przeszkód. W serii, w której biegła nasza Drużyna wystartowało łącznie ponad 60 osób z czego połowę stanowili przedstawiciele naszej firmy.

Tortura – o co w tym chodzi?

Biegi z przeszkodami cieszą się w ostatnich latach bardzo dużą popularnością co potwierdza chociażby sukces ogólnopolskiej serii Runmageddon. Pięć lat temu ekipa trenerów personalnych Studia Transformers z Leszna postanowiła przygotować lokalną imprezę w podobnym duchu. Założeniem było „wyciągnięcie” do wspólnej rywalizacji osoby ćwiczące, uprawiające cross fit i inne formy rekreacji, dbające o swoją kondycję fizyczną, ale zarazem pokazanie innym, którzy chcieliby poprawić swoją tężyznę, wygląd i zadbać o zdrowie, że można to zrobić w każdym momencie.

Słowo „tortura” kojarzy się z czymś trudnym, ciężkim i nieprzyjemnym, ale najlepsze rzeczy tworzą się w bólu, znoju i ciężkiej pracy…
Bieg TorTura to nie spacerek, jednak zastrzyk endorfin po dobiegnięciu do mety jest ogromny.