ROK 2021 – PODSUMOWANIE

ROK 2021 – PODSUMOWANIE

Rok 2021 w Grupie WERNER KENKEL – podsumowanie

2021 przechodzi do historii. Dla nikogo z nas nie był to rok łatwy ani prywatnie, ani zawodowo. Wiadomo: pandemia, galopująca inflacja i zawirowania na rynkach surowcowych to tematy, które w mijającym roku nie schodziły z naszych ust oraz pierwszych stron gazet i portali. Jednak podsumowując koniec roku chcielibyśmy  skupić się na pozytywach, jakie ten rok również ze sobą przyniósł –  a było ich w Grupie Werner Kenkel całkiem sporo.

Chcemy się pochwalić osiągnięciami, jakie nasza firma zdobyła w 2021 roku choć pracowaliśmy na nie znacznie dłużej. Są one potwierdzeniem solidnej zespołowej pracy całej Załogi Werner Kenkel w Krzycku Wielkim, Włoszakowicach oraz Bochni. Niech będzie to dla nas wszystkich tchnienie optymizmu na rozpoczynający się właśnie rok 2022!

2021… To był dobry rok!

Werner Kenkel – Lider Klimatyczny 2021

Werner Kenkel – Diament Forbes 2021

Werner Kenkel – Najlepszy Pracodawca 2021

Werner Kenkel wśród Największych Polskich Firm Prywatnych

Werner Kenkel Firmą Rodzinną Roku

Werner Kenkel zwycięzcą konkursu inicjatyw pracowniczych PARP

Rekord Świata w produkcji opakowań ustanowiony w Werner Kenkel

LIDER KLIMATYCZNY POLSKA 2021

Tytuł ten oznacza to, że Grupa Werner Kenkel  znalazła się w prestiżowym gronie firm od lat szczególnie dbających o środowisko i redukujących emisje gazów cieplarnianych oraz dążących do uzyskania neutralności klimatycznej przez Polskę. Zespół weryfikacyjny – magazyn Forbes Polska we współpracy z uznaną firmą Statista przeanalizował ponad 500 firm działających na terenie naszego kraju pod kątem działań proekologicznych i wybrał 30 Liderów, którzy – wg oceny specjalistów – swoją postawą i podjętymi działaniami prowadzą swoją działalność jednocześnie najlepiej dbając o środowisko naturalne.

REKORD ŚWIATA USTANOWIONY W WERNER KENKEL

Na początku mijającego roku ustanowiliśmy nowy rekord świata w produkcji opakowań. Założeniem podjętego wyzwania było wyprodukowanie ponad 188.540szt. opakowań w trakcie trwania tylko jednej zmiany. Udało się to zrealizować z niemałą nawiązką. Na linii przetwórczej EMBA 245 Ultima osiągnięto imponujący wynik 206.255szt! Oczywiście nikt w branży nie organizuje „mistrzostw świata” w ilości wykonanych opakowań. Zresztą byłoby to niemiarodajne ze względu na różnice w wykorzystywanych liniach produkcyjnych, rodzaju i ilości zleceń czy też nawet warunków panujących w danej lokalizacji. Jednak do tej pory żadnej innej ekipie nie udało się w ciągu 8 godzin wyprodukować takiej ilości opakowań. Wszystko odbyło się z zachowaniem dbałości o najwyższą jakość produktu a wynik został poświadczony certyfikatem producenta linii produkcyjnej, firmy EMBA Machinery AB.

NAJLEPSZY PRACODAWCA POLSKI 2021

Grupa Werner Kenkel znalazła się w gronie Najlepszych Pracodawców Polski 2021. Magazyn Forbes razem ze firmą Statista wyłonili firmy, które w największym stopniu spełniają oczekiwania pracowników. Ranking Poland’s Best Employers 2021,  prezentujący najlepszych pracodawców Polski 2021 przygotowany jest na podstawie opinii pracowników. Badanie zweryfikowało trendy, jakie widać na polskim rynku pracy w ciekawym momencie ,jakim jest czas pandemii. Takie badanie Forbes i Statista przeprowadzili na polskim rynku pierwszy raz. O tym, które firmy będą mogły używać tytułu Poland’s Best Employers 2021, zdecydowali pracownicy. Zestawienie 300 działających w Polsce firm, których wybitne osiągnięcia w zakresie HR uhonorowane zostały tytułem najlepszego pracodawcy. Pracodawcy zostali przydzieleni do 24 branż. Metodologia badania. Podstawą badania była lista ok. 1.800 pracodawców zatrudniających na terenie Polski co najmniej 250 pracowników. Podstawą oceny pracodawców były odpowiedzi udzielone w kwestionariuszu przez osoby aktualnie aktywne zawodowo w Polsce. Kwestionariusz, dostępny za pośrednictwem internetowych paneli badawczych oraz portali forbes.pl i stepstone.pl, pozwolił zebrać ponad 160 000 indywidualnych ocen pracodawców.

FIRMA RODZINNA ROKU

Podczas tegorocznego Międzynarodowego Kongresu Biznesu ogłoszono zwycięzców konkursu Firma Rodzinna Roku – kreator odpowiedzialności biznesowej i społecznej. Konkurs ma na celu wyłonienie i promocję przedsiębiorstw wyróż̇niających się̨ swoją działalnością̨̨. Co roku Kapituła Konkursowa składająca się̨ z wybitnych ludzi świata nauki i biznesu ocenia działalność i debatuje nad wyborem Laureata Konkursu – Firmy Rodzinnej Roku czyli takiej, która realizuje strategię uwzględniającą dobro swego otoczenia, a także wykazuje się̨ ciekawymi projektami autorskimi na rzecz pracowników, klientów, społeczeństwa lub środowiska naturalnego. Właściciele naszej firmy mieli okazję odebrać tytuł Firma Rodzinna Roku przyznany Grupie Werner Kenkel.

DIAMENTY FORBES 2021

Diamenty Forbesa to zestawienie najszybciej rozwijających się polskich firm. Aby zakwalifikować przedsiębiorstwo do grona laureatów tego zestawienia firma badawcza Bisnode Polska analizuje dane finansowe, bada pozytywny rating wiarygodności i ryzyka współpracy, weryfikuje, czy firma nie zalega z płatnościami oraz jednocześnie ocenia wysoką płynność bieżącą. Kolejnym kryterium jest co najmniej 15%  roczny wzrost wartości przedsiębiorstwa, liczonej w oparciu o średnią wartość majątku oraz zysków generowanych w ostatnich pięciu latach. Należy dodać, że firma Werner Kenkel otrzymała to wyjątkowe wyróżnienie już nie po raz pierwszy.

ZWYCIĘSTWO W KONKURSIE INICJATYW PRACOWNICZYCH PARP

Grupa Werner Kenkel odniosła również duży sukces w ramach konkursu organizowanego przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP) na „Najlepsze programy rozwoju inicjatyw pracowniczych”. Do konkursu organizowanego przez PARP zgłoszono łącznie 47 wniosków w kategorii „Programów rozwoju inicjatyw pracowniczych”. W podkategorii pracodawców zatrudniających powyżej 250 pracowników wpłynęło 16 wniosków, z których wyłoniono jednego laureata oraz 8 wyróżnień. Werner Kenkel Sp. z o.o. zwyciężyła, zdobywając maksimum możliwych punktów, natomiast Werner Kenkel Bochnia Sp. z o.o. otrzymała wyróżnienie. Zwycięstwo spółce z siedzibą w Krzycku Wielkim dał program „Mój pomysł” czyli możliwość zgłaszania inicjatyw przez pracowników firmy. Bocheńska spółka otrzymała wyróżnienie za program „Zdarzeń potencjalnie wypadkowych”.

WERNER KENKEL JEDNĄ Z NAJWIĘKSZYCH POLSKICH FIRM PRYWATNYCH

Nasza firma znalazła się na 51. miejscu w rankingu Największych Polskich Firm Prywatnych ogłoszonym w 2021 roku w magazynie Forbes Polska. Przy tej okazji mogliśmy przeczytać, że: „Grupa Werner Kenkel to jedna z najstarszych firm w tegorocznym zestawieniu. Założona w 1979 roku przez Wernera Kenkel nieprzerwalnie prowadzi działalność i systematycznie się rozwija już od 42 lat. Przedsiębiorstwo zarządzane od 2004 roku przez synów założyciela: Adama i Damiana potrafi bardzo dobrze identyfikować nowe trendy w gospodarce. Poza tym dziś produkcja dobrej jakości opakowań to bardzo ważne ogniwo całego łańcucha dostaw”.