WERNER KENKEL MECENASEM DNI BOCHNI 2022

WERNER KENKEL MECENASEM DNI BOCHNI 2022

Nasza firma praktycznie od samego początku pojawienia się w regionie bocheńskim mocno wspiera Miejski Dom Kultury w Bochni i współtworzone przez niego inicjatywy. I tym razem mieliśmy swój wkład w organizację Dni Bochni. Tym razem w charakterze sponsora głównego wydarzenia, czyli sobotniego koncertu zespołu DAGADANA. 

Święto miasta Bochnia trwało w tym roku praktycznie od 1 do 19 czerwca.

Na początku miesiąca odbywało się mnóstwo pomniejszych wydarzeń. Od promocji książeczki dla dzieci „Bochnia. W poszukiwaniu skarbu miasta”, przez spotkania z twórcami, spektakle sekcji teatralnej „Bochenek”, warsztaty literackie, wystawy i Czwartkowe Spotkania Muzealne po koncerty dziecięce i młodzieżowe w amfiteatrze na Uzborni.

Kulminacja DNI BOCHNI nastąpiła w miniony weekend. W piątek czuć było niesamowity klimat podczas wydarzenia „Święto Ulicy Białej”. Jego zwieńczeniem był „balkonowy” występ utalentowanego polskiego akordeonisty, Marcina Wyrostka – laureata wielu krajowych i międzynarodowych konkursów muzycznych. Szerszej publiczności znanemu ze zwycięstwa w drugiej edycji popularnego programu telewizyjnego „Mam Talent!”.

Największe atrakcje miały miejsce w sobotę i niedzielę na bocheńskim rynku.  Od popołudnia na rozstawionej w centralnej części Rynku scenie można było zobaczyć i posłuchać młodych lokalnych muzyków, a wieczorem…

…w sobotę, z koncertem z cyklu „Nowa Muzyka Polska” wystąpił polsko-ukraiński zespół Dagadana. To zespół muzyczny łączący elementy kultury ukraińskiej i polskiej za pomocą jazu, elektroniki oraz nurtu nazywanego potocznie „muzyka świata”. W 2019r. zespół pojawił się na jednym z największych festiwali na świecie – Glastonbury. Poza tym koncertował już w kilkunastu krajach na trzech Kontynentach.

…w niedzielę wieczorem, na zakończenie Dni Bochni, w tym samym cyklu koncertowym gwiazdą wieczoru była Kasia Nosowska.

Organizatorami Dni Bochni był Urząd Miasta, Miejski Dom Kultury, Muzeum im. Stanisława Fischera oraz Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna.

​​​​​​​Dla uczestników sobotniego wydarzenia przygotowaliśmy strefę chillout oraz słodkie „małe co nieco” w naszych tekturowych kartonikach.