EKOLOGIA NA KÓŁKACH

EKOLOGIA NA KÓŁKACH

Powierzchnia zakładów produkcyjnych Grupy Werner Kenkel to ok 100 000 m2, po których porusza się kilkadziesiąt wózków widłowych.  Pojazdy te umożliwiają nam realizację prac logistyczno–transportowych. Operatorzy wózków widłowych biorą udział na każdym etapie naszego procesu produkcyjnego. Począwszy od rozładunku bel papieru i  dostarczeniu ich do produkcji tektury, przez odbiór wyprodukowanych opakowań, aż po załadunek samochodów ciężarowych z wyrobem gotowym.

Jeszcze kilka lat temu dysponowaliśmy również wózkami widłowymi spalinowymi, jednak od 2014 roku sukcesywnie wymienione zostały na te, które są napędzane baterią elektryczną. Jest wiele czynników, które potwierdzają, że obrany przez nas kierunek jest właściwy pod względem ekologicznym, ekonomicznym jak i funkcjonalnym.

Korzyści mające na celu ochronę środowiska były dla naszej firmy kluczowe. Przede wszystkim wózki widłowe elektryczne nie emitują spalin, które są szkodliwe dla ludzi i otoczenia. Dzięki temu możemy je bezpiecznie wykorzystywać również wewnątrz naszych hal produkcyjnych. Ponadto, wózek elektryczny umożliwia duży komfort jazdy: jest cichy i zwrotny nawet w wąskich przejściach. Oprócz tego, proces wymiany baterii w urządzeniach jest szybki i sprawny. Także ładowanie akumulatora wózka widłowego elektrycznego nie trwa zbyt długo, a baterie są bardzo wydajne.

Poza czynnikami ekologicznymi i funkcjonalnymi elektryczne wózki widłowe są zdecydowanie bardziej ekonomiczne, ponieważ ich eksploatacja jest znacznie tańsza.

EKOLOGICZNIE I KLIMATYCZNIE W WERNER KENKEL – Werner Kenkel