Nasza rodzinność nagrodzona!

Nasza rodzinność nagrodzona!

W tegorocznej edycji Rankingu Firm Rodzinnych Forbes Polska nasza firma znalazła się na III miejscu! Zakład produkcyjny w Bochni otrzymał wyróżnienie, które odebrał Tomasz Sypniewski, Dyrektor Sprzedaży w Bochni.

Ranking ten powstaje przy okazji Forum Firm Rodzinnych magazynu „Forbes Polska”. Jest to coroczny cykl spotkań z najdynamiczniej rozwijającymi się firmami rodzinnymi.

Firmy rodzinne zajmują szczególne miejsce w obszarze przedsiębiorczości. Panujące w nich więzi są widoczne już na pierwszych spotkaniach. Dają szanse na większe zaangażowanie osób zarządzających, szybkie reagowanie na kryzysy, a zatrudnianym pracownikom dużą stabilizację. Przedsiębiorstwa rodzinne są ponadto szczególnie wrażliwe na dbałość o środowisko lokalne oraz działalność charytatywną.

Wszystko  co zostało napisane powyżej było szczególnie analizowane przy tworzeniu Ranking, a działania naszej firmy zostały zauważone i docenione.

Większość wyróżnionych w rankingu firm zaczynała działać na początku lat dziewięćdziesiątych. Firma Werner Kenkel rozpoczęła swoją działalność już w 1979 r. i w przyszłym roku będzie obchodzić jubileusz 45-lecia istnienia. Dziś jesteśmy w czołówce największych polskich firm prywatnych, co potwierdza najnowszy raport ogłoszony również przez magazyn Forbes Polska.

„Fantastyczne są historie początków tych przedsiębiorstw, często osadzone w trudnych czasach transformacji. Historie firm rodzinnych różnią się od historii korporacji większą emocjonalnością i zdecydowanie bardziej krwistymi bohaterami. Właściciele tych firm to są osoby bardzo sprawcze, bardzo kreatywne, które dziś przechodzą w firmach sukcesję i znowu muszą się mierzyć z kolejnymi wyzwaniami” – Magdalena Lemańska, moderatorka debaty podczas Gali Forum Firm Rodzinnych w Poznaniu.

Jedną z naszych wartości jest RODZINNOŚĆ, co oznacza, że:

Pracujemy razem jako osoby i zespoły, dzieląc się naszą wiedzą i doświadczeniem. Dzięki wzajemnemu wsparciu, życzliwości oraz zaufaniu przyczyniamy się do osiągnięcia wspólnych celów.