Werner Kenkel Czyta Dzieciom

Werner Kenkel Czyta Dzieciom

Do Leszczyńskiej Galerii Książki wprowadzili się piraci, a to wszystko
​​​​​​​za sprawą naszych kolegów z Działu Rozwoju Produktu. Od 5 kwietnia wypożyczalnia dla dzieci zmieniła się w wypożyczalnię skarbów. ​​​​​​​Tekturowy anturaż jak z Tortugi wykonali Konstruktorzy oraz Graficy Werner Kenkel.

Nowa aranżacja miała swoją oficjalną premierę w sobotę 15 kwietnia 2023 r. podczas drugiej edycji imprezy pn. „Werner Kenkel Czyta Dzieciom i Przyjaciele”. Tym razem do współtworzenia tego czytelniczego wydarzenia zaproszona została także spółka znana z kreatywnych działań edukacyjnych na rzecz lokalnej społeczności, czyli Wodociągi Leszczyńskie.

W szklanych świetlikach są teraz akwaria i pływają tam wieloryby, rekin, kraby i ośmiornice. Grotę dla dinozaurów zastąpił statek piracki, który okazał się największym wyzwaniem. Z racji swych dużych gabarytów musiał być dostarczony w częściach i klejony na miejscu.

Część książek znajduje się teraz w wielkich dębowych beczkach, a przed wypożyczalnią stoi ogromna skrzynia na skarby i ścianka do robienia zdjęć. Są kotwice, koła sternicze ze statku, latarnie morskie oraz sporo morskich stworzeń.

Werner Kenkel czyta dzieciom

Odświeżony anturaż przestrzeni dla najmłodszych uczciliśmy maratonem czytelniczym, podczas którego dorośli czytali dzieciom bajki o piratach takie jak:
„Piraci z naszej ulicy”, „Maks buduje statek piratów”, czy „Woda żywa” (wszystkie te tytuły można wypożyczyć w MBP).

Pomiędzy kolejnymi ekscytującymi opowieściami o pirackich przygodach było równie ciekawie. Dzieci mogły wziąć udział w warsztatach pn. „Tęcza w probówce” i sprawdzić właściwości płynów o różnej gęstości. Była także okazja zbudować studnię oraz obejrzeć pod mikroskopem mikroorganizmy żyjące w rzekach. Dzieci mogły także odszukać drogę wody w rurociągach w eksperymentarium wodnym. Na koniec uczestnicy imprezy wzięli udział w wykładzie z chemii i fizyki o wodzie, jej właściwościach i roli w przyrodzie. Dzięki zaprezentowanym przez Mateusza Stockiego eksperymentom, dzieci poznały takie pojęcia jak sorpcja, adhezja, kohezja, rozpuszczalność, asocjacja, dysocjacja, ciepło właściwe, lepkość, synteza czy przemiany fazowe.

To była wybuchowa sobota w bibliotece, w której nie znamy pojęcia nuda. W tym miejscu towarzyszą takie emocje jak ciekawość, radość i satysfakcja.

 

Źródło: Piracka przygoda w bibliotece (mbpleszno.pl)

Jako Mecenas Miejskiej Biblioteki Publicznej – serdecznie zapraszamy.
Zakotwiczcie się przy Pl. Metziga 25 w Lesznie!