Werner Kenkel oficjalnie Mecenasem Kultury Miejskiej Biblioteki Publicznej w Lesznie

Werner Kenkel oficjalnie Mecenasem Kultury Miejskiej Biblioteki Publicznej w Lesznie

Razem możemy więcej!

W czwartek 23 lutego w siedzibie naszej firmy w Krzycku Wielkim została podpisana umowa w ramach której firma Werner Kenkel stała się oficjalnie Mecenasem Kultury Miejskiej Biblioteki Publicznej w Lesznie. Oznacza to, że w roku 2023 będziemy wspólnie działać na rzecz rozwoju czytelnictwa i współtworzyć miejsce, które ze względu na przekrój odbywających się w nim wydarzeń śmiało możemy nazwać Galerią Kultury.

Jesteśmy pod wrażeniem nowej siedziby Miejskiej Biblioteki Publicznej oraz rozmachu, z jakim działa. Cieszymy się, że możemy dołożyć swoją cegiełkę do rozwoju tego ważnego na kulturalnej mapie regionu miejsca.
​​​​​​​ Jednym z założeń filozofii naszej firmy jest działanie dla społeczności lokalnej, z której wyrastamy i którą tworzymy. Zaangażowanie społeczne to dla nas nie tylko element budujący wizerunek Grupy Werner Kenkel ale przede wszystkim dowód naszego długoterminowego, odpowiedzialnego myślenia – mówił podczas spotkania Prezes firmy, Damian Kenkel

Co prawda działamy w zupełnie innych branżach, ale zdecydowanie łączy nas pasja i nieszablonowe myślenie. Dlatego od razu znaleźliśmy wspólny język i cieszę się, że wspólnie będziemy realizować projekty, które będą służyć naszym Czytelnikom ​​​​​​​- mówił przy okazji podpisania umowy dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej, Andrzej Kuźmiński.

 

Dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Lesznie Andrzej Kuźmiński wraz z grupą swoich współpracowników mieli okazję zwiedzić zakład fleksograficzny, porozmawiać z jej pracownikami i dowiedzieć się więcej ​​​​​​​na temat historii oraz założeń działania naszej firmy. 

 

 

„Werner Kenkel czyta dzieciom”

Nasi Pracownicy wraz ze swoimi pociechami odwiedzili nową, imponującą siedzibę Miejskiej Biblioteki Publicznej w Lesznie. Wydarzenie odbyło się pod hasłem „Werner Kenkel czyta dzieciom”, a bajeczki czytane były przez Prezesa Adama oraz koleżanki i kolegów z pracy. Było to pierwsze tego typu spotkanie, jednak sądząc po zadowolonych minach, tryskającej energii, wielkim zaciekawieniu dzieci – mamy nadzieję, że nie ostatnie… Przy współpracy z Biblioteką zadbaliśmy, aby program tego dnia był maksymalnie wypełniony i interesujący zarówno dla tych najmłodszych jak i dorosłych gości. ​​ Sceneria dziecięcej czytelni była nietuzinkowa i jak pewnie się domyślacie – została w całości wykonana z tektury przez naszych konstruktorów. Dinozaur, jaskinia, ognisko to wszystko możecie od soboty zobaczyć w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Lesznie przy Placu Metziga 25 – do której serdecznie zapraszamy. Miejsce jest nowoczesne, przestronne i inne niż wszystkie. Zresztą – musicie zobaczyć i ocenić sami!